iPhone İçin Basit Ebeveyn Kontrolü Tavsiyeleri [2020]

ebeveyn kontrolüGeçen yüzyılda mobil cihazlar genel olarak geniş ölçüde yaygınlaştı, hatta bu olay öyle bir hale geldi ki, normal günlük yaşam güvenilir mobil cihazlarımız cebimizde olmadan artık neredeyse tasavvur bile edilemez. Kullanım amacının çocuklarımızda farklılık göstermesine rağmen onlar da en az bizim kadar kendi cihazlarını, çoğunlukla iPhone’larını her gün kullanıyorlar. Bunu sadece farklı sebeplerle yapıyorlar. Çocuklarımızın iPhone’larında geçirdikleri süre yüzünden ne yaptıklarına dair pek çok endişe var, çünkü ebeveynler Facebook gelen kutusunda ne olduğunu göremiyorlar.

Takip uygulamaları!

Eğer çocuklarınızın çevrimiçi güvenlikleri hakkında kaygılanıyorsanız, çocuklarınızın çevrimiçi hayatlarını izlemek için kullanılabilecek pek çok ebeveyn uygulaması bulunmakta. Örnek olarak MSPY’yı ele alalım. Bu uygulama diğer pek çoğu gibi kaygılı ebeveynlere çocuklarının (hem jailbreak yapılmış hem de yapılmamış) mobil cihazlarını takip etme imkanını sunuyor, üstelik onların haberi olmadan. Epey etik dışı olabilmesine rağmen, çocuklarınızın çevrimiçi güvenliğini garanti altına almak için daha iyi bir yol yok.

iPhone ebeveyn kontrolü

IPhone envai çeşit ebeveyn kontrolü özelliğiyle gelmekte, bu özellikler uygulama içi satın almalara izin vermekten belirli uygulamalara toptan erişimi sınırlandırmaya kadar değişiklik gösterebiliyor. Eğer bu özellikler düzgün bir şekilde idare edilirse çevrimiçi tacize karşı yapılan savaşta iyi bir müteffik olabilir ve her zaman bu uygulamaları bir pazarlık aracı olarak kullanabileceğinizden bahsetmiyorum bile.

GPS takibi

Eğer yukarıda bahsedilenler işinize tam olarak yaramadıysa, söz konusu iPhone’un GPS konumunu takip etmek için kullanılabilecek pek çok indirilebilir içerik bulunmakta. Yalnızca zamanınızdan ayıracağınız birkaç dakika ile ihtiyaçlarınıza uyan bir uygulama bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Zaten bu makalede bir uygulamadan bahsettik, o yüzden kendiniz için bir tane aramaya devam ederken bu uygulamayı aklınızda tutun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *