iPhone ve MAC Üzerinden Skype Aramalarını Kaydetmenin En İyi Yolu

SkypeAndroid1Skype kullanıcılarına internet üzerinden ücretsiz olarak görüşme izin veren bir programdır. Bu uygulama, tam da kullanımı ücretsiz olduğu için popüler bir hale gelmiştir ve birçok insan tarafından kullanılmaktadır.

Günümüzde hemen hemen herkesin internete erişimi varken, Skype ’un sunduğu yardım sayesinde insanla artık birbirleriyle, mesela uzak akrabalarla, tamamen ücretsiz olarak konuşma şansına sahip olabiliyor. Skype sizi arayan kişiyle video görüşmeler yapmanıza ve bunları paylaşmanıza izin veriyor ancak diğer yandan eğer istiyorsanız onlara mesaj ve dosyalar da gönderebiliyorsunuz. Skype programı genellikle masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılıyor ama daha çok iPhone ve MAC ’lerde tercih ediliyor.

Temel bir hizmet olan Skype araması tamamen ücretsizdir. İstediğiniz zamanda ve dünyanın herhangi bir yerinde. Basit arama özelliklerini kullanarak Skype programını kullanan arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. Bu sayede onları ücretsiz olarak arama şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda Skype ’ın desteklediği sohbet sistemi aracılığıyla onlarla mesajlaşmanız da mümkün. Skype kullanmayan insanları da listenize ekleyebilirsiniz. Kendinizi halihazırda Skype kullanan arkadaşlar ve aile üyelerinizle sınırlamayın. Skype kullanmayan insanları davet etmek, SkypeOut opsiyonlarını kullanarak mümkün kılınmış ancak bu aramalar ücretli. Eğer Microsoft Outlook, Outlook Express, Gmail, Hotmail ya da Yahoo e-postalarını kullanıyorsanız, o zaman kontak kişilerinizi Skype ’a taşımanız daha kolay olacaktır. Eğer hale bu programı kullanmaya başlamadıysanız, tanıdıklarınıza ücretsiz yükleme için davetiye gönderebilir ve uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Skype için geliştirilen Video Arama Kaydedici Skype video aramalarını kaydetmenize ve bunları mp4 video formatında kaydetmenize izin veriyor (görüşme sadece sesli aramdan ibaret olsa bile). Yapmanız gereken tek şey, programı görüşme sırasında istediğiniz anda çalıştırmak ve kayda başlamak ya da kaydı durdurmak için Kayıt tuşuna basmak olacak. Aramanın her iki yönünü de kaydetmeyi (resim içinde resim) ya da sadece konuştuğunuz kişiyi kaydetmeyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda sadece sesleri kaydetme opsiyonu da bulunuyor.

iPhone telefonlarında Skype takibi

Bu program ve buna benzer diğer uygulamaları kullanım amaçları için özellikle ilgi çekici kılan şey, sizin jailbreak yapılmamış iPhone ya da Mac ’iniz üzerinden Skype ile konuştuğunuz kişi söz ona haber vermediğiniz sürece görüşmeyi ya da video aramasını kayda aldığınızı asla fark edemiyor. Bu görüşme sırasında söylenen her şeyi kayda almak için iyi yöntemdir. Uygulamaların kullanımı oldukça kolaydır ve Skype kullanmayı bilen hemen hemen herkes söz konusu uygulamaları da kullanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *