Jailbreak Yapmadan iPhone ’a Tuş Kaydedici Nasıl Kurulur?

keylogger tuş kaydediciİnsanlar bugünlerde nereye giderlerse yanlarına iPhone’larını da alıyor. Telefonları hemen hemen hayatlarını her saatinin bir parçası haline gelebiliyor. Daha önce hiç birinin iPhone aktiviteleri hakkında casusluk yapmak istemiş miydiniz?

iPhone Tuş Kaydedici (aynı zamanda iPhone takip hizmeti olarak da biliniyor) arka planda tamamen gizli bir şekilde çalışıyor ve iPhone üzerinde gerçekleştirilen bütün aktiviteleri kaydediyor. SMS, e-posta, ziyaret edilen web siteleri, notlar, iMessage ’lar, Facebook Sohbetleri, Skype, Line, WhatsApp, PIN, her türden bütün şifreler, Viber ve sıradan bir iPhone üzerinde kayıtlı olan diğer her şeyi topluyor. Kelimenin tam anlamıyla, söz konusu iPhone üzerinde atılan her bir adım kayda alınacak, saklanacak ve programı kuran kişiye gönderilecektir.

Hangi Tuş Kaydedici yi Kullanacağınıza Nasıl Karar Vereceksiniz?

İnternet üzerinde biraz arama yapmalı ve bu hizmet ten yararlanan diğer kullanıcıların herhangi bir programın belirli fonksiyonlarından ne kadar memnun olduğuna göz atmalısınız. Eğer çevrenize size tavsiyelerde bulunabilecek bir profesyonel varsa, bu sizin için en iyi seçenek olabilir. Ancak genellikle bu kadar şanslı olmadığımız için, İnternet üzerinde en fazla olumlu yorumu alan uygulamayı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Hangi programı kullanacağınıza nihayet karar verdiğinizde, sıra o programı yükleyip kurmaya ve gerçekten sizi ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye geliyor. Planladığınız her şeyi gerçekleştirmek ve bu aplikasyonlardan birini idare etmek için, telefonunuz üzerinde jailbreak işleminin yapılmış olması şart (tabii programın başarıyla çalışmasını istiyorsanız).

Jailbreak, aksi taktirde bloke edilmiş olan iOS işletim sisteminin kök dizinine giriş yapmanıza izin veren bir süreçtir ve iPhone ’unuzu her şekilde değiştirmenize ve takibe almanıza izin verir. Söz konusu değişiklikler AppStore ’da mevcut olmayan eklentileri ve yeni fonksiyonları erişilebilir kılar. Çünkü aksi taktirde bu özellikler başka hiçbir şekilde indirilemez ya da kurulamaz. Bu özellikler sıkıcı ve sıradandan gerçekten gerekli şeylere kadar farklılık göstermektedir. Bu opsiyon, daha önce sahip olmadığınız bir sürü fırsatı beraberinde getirir.

 

Örneğin arka planda değişiklikler yapma, iPhone ’unuz üzerinde online olarak filmler ve TV dizilerini izleme, ekrandaki ikonların isteğinize göre düzenlenmesi, ses efektlerinin değiştirilmesi ve telefonunuz üzerinden müzik ve videoların ücretsiz olarak indirilmesi gibi. Ne yazık ki, daha önce sözünü ettiğimiz pek çok şeyde olduğu gibi, Tuş Kaydedici de (hangi Tuş Kaydedici oluşa olsun) doğru şekilde çalışmak için iPhone üzerinde jailbreak işleminin yapılmış olmasını gerektirir – ve açık bir şekilde görülüyor ki, bu da bu türden bir uygulamaya akıllı cep telefonunuz üzerinde sahip olmanın tek yoludur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *